FitGames 2019 Hooaja tutvustus

FitGames on üldfüüsiliselt proovile panev võistlussari, kus igal etapil sooritatakse erinevaid harjutusi erinevatele lihasgruppidele. Parim fitgamer on see, kelle üldfüüsilises vormis on kõige vähem nõrkusi. Üks etapp koosneb x arv wod-dest (work of a day), kus on x arv harjutusi, mis sooritatakse üldaja, korduste või seeriate peale. Ajavõtt toimub käsitsi. Iga võistleja saab rajale kaasa oma personaalse litsenseeritud (kohtuniku online kursus läbitud) kohtuniku, kes jälgib võistleja tehnilist sooritust (vajadusel parandab), loeb kordusi (või jätab lugemata – “no rep”, kui kordus on tehniliselt ebakorrektselt sooritatud), võtab aega ja vajadusel juhendab sportlast.FitGames on üldfüüsiliselt proovile panev võistlussari, kus igal etapil sooritatakse erinevaid harjutusi erinevatele lihasgruppidele. Parim fitgamer on see, kelle üldfüüsilises vormis on kõige vähem nõrkusi. Üks etapp koosneb x arv wod-dest (work of a day), kus on x arv harjutusi, mis sooritatakse üldaja, korduste või seeriate peale. Ajavõtt toimub käsitsi. Iga võistleja saab rajale kaasa oma personaalse litsenseeritud (kohtuniku online kursus läbitud) kohtuniku, kes jälgib võistleja tehnilist sooritust (vajadusel parandab), loeb kordusi (või jätab lugemata – “no rep”, kui kordus on tehniliselt ebakorrektselt sooritatud), võtab aega ja vajadusel juhendab sportlast.

2019. a. SUURIMAD MUUDATUSED ON:– 6 etappi viie kuu jooksul- 2018 aasta SPORTKLASSI VÕITJA meeste ja naiste arvestuses saavad osaleda 2019 a. ainult ELIITKLASSIS. – eliitklass peab olema valmis kõigeks!- eliitklass sooritab 2-3 WOD-d.- sportklassil 1-2 WOD-d.

 

SPORTKLASS

Harjutused oma keharaskustega ja kergemate lisaraskustega. See võistlusklass sobib hästi neile, kel on võistluse vastu huvi, kuid puuduvad tehnilised teadmised näiteks kangi tõstmisel, rebimisel, tõukamisel jne. See ei tähenda, et võistlus ei paku eneseületust või oleks kerge. Hea võimalus oma füüsiline ja vaimne vorm proovile panna!

 

ELIITKLASS

Selle klassi sportlase eelduseks on, et ta treenib või on treeninud CrossFiti (edaspidi lühend CF) klubis/klubides. Oskab käsitleda kangi tehniliselt korrektselt mitmel erineval moel (nt: rebida, tõugata, kükkida, suruda jne.), tõsta teisi suuri raskuseid (nt: rehv, liivakott, sangpomm jne.), ujuda ja ronida köit jne. Sportlane eliidis peab olema valmis kõigeks! Siia võistlusklassi võiks registreerida see, kes on kursis küki tehnilise poolega, on kangiga “sina” peal ja tegeleb enese treenimisega minimaalselt 2-3 korda nädalas. Eliitklassi võistleja ei saa osaleda sportklassis!
Vältimaks vigastusi valige võistlusklass mõistusega, mitte jõuga. Tark ei torma! Vajadusel pidage nõu CF klubide treeneritega. Kui Teil tekib probleeme võistlusklassi valimisega, siis pöörduge korraldaja poole või konsulteerige CrossFiti klubide treeneritega Tallinnas (CrossFit Kuubik, Tallinn CrossFit, CrossFit Peetri) ja Tartus (CrossFit Tartu).

 

ETAPID 2019

1) 11.05 PÕLTSAMAA
2)
3)
4)
5)
6)
Kõik etapid algavad võistlejatele WOD tutvustusega. Saab esitada täpsustavaid küsimusi.

 

VÕISTLUSKLASSID

ELIITKLASS:

1) Kuninganna – Naised 35+ a. (1984 ja varem sündinud)
2) Printsess – Naised kuni 34 a. (1985 ja hiljem sündinud)
3) Kuningas – Mehed 35+ a. (1984 ja varem sündinud)
4) Prints – Mehed kuni 34 a. (1985 ja hiljem sündinud)

 

SPORTKLASS:

1) Mehed
2) Naised

 

PUNKTIARVESTUS

Mida kõrgem on sinu positsioon etappidel, seda vähem punkte kogud ja seda kõrgem on sinu koht edetabelis. Esikoht 1p, teine 2p, kolmas 3p, neljas 4p jne. Kui võistleja esimesel etapil ei osalenud ja ülejäänud etapid tegi kaasa, siis esimeselt etapilt saab ta nii palju punkte, kui palju oli tema võistlusklassis osalejaid +1 punkt (sina ise) + 6 punkti (etappide arv aastal 2019).
Kõik etapid lähevad arvesse!
Iga etapi lõpus saavad ELIIT- ja SPORTKLASSI võistlusklasside parimad premeeritud sponsorite meenetega.
Võidetud KROONI tuleb igal aastal eliitklassis uuesti kaitsta!
Punktide jooksvat edetabelit saab jälgida facebook´i lehel „FitGames“ või järgmisel etapil kohapeal. www.fitgames.ee

 

OSALUSTASU & REGISTREERIMINE

Eelregistreerimine lõpeb
1) kui etapp on laupäeval 11.05, siis eelregistreerimine lõpeb kolmapäeval 08.05.2019 kell 23.59.
2) kui etapp on pühapäeval 21.07, siis eelregistreerimine lõpeb neljapäeval 18.07.2019 kell 00.00
SPORTKLASS Eelregistreerimine: 15 € ühele võistlejale etapi kohta.Kohapeal: 25 € ühele võistlejale etapi kohta.
ELIITKLASS Eelregistreerimine: 20 € ühele võistlejale etapi kohta.Kohapeal: 30 € ühele võistlejale etapi kohta.

 

OSALUSTASU MAKSMISE VÕIMALUSED

1) ÜLEKANDEGA
Saaja: SportyPank: SEB EE321010220264904220 Selgitusse: FitGames, NT: 1. etapp, võistleja ees- ja perekonnanimi ning SÜNNIAEG!!
2) SPORTID -> Sporty MTÜ
3) KODULEHELT www.fitgames.ee

 

VASTUTUS

Loobumisel/katkestamisel osalustasu ei tagastata.
Kõik osalejad kinnitavad oma allkirjaga (alaealistel vanem või saatja), et on tutvutud võistluse juhendiga ja osaleja tervislik seisund lubab üritusel osaleda. Osaleja vastutab oma tegevuse ja tegevusetuse tagajärgede eest isiklikult kogu ürituse toimumise ajal. Osaleja võtab üritusest osa oma vaba tahte alusel kõiki ohte teadvustades ega pööra üritusel osalemisest tingitud mistahes otsese või kaudse kahju tekkimisel nõudeid korraldaja vastu. Ühtlasi annab osaleja allkirjaga ka loa kasutada FitGamesi võistlustel jäädvustatud video ja pildimaterjale või video otseülekandeid  vastavalt korraldaja äranägemise järgi. Seda kinnitab iga osaleja etapil kohapeal registreerides oma allkirjaga.
Kõik juhendis määratlemata küsimused lahendab korraldaja.
Korraldajal on õigus muuta juhendis loetletud tingimusi.

Rohkem infot võistluse korraldajalt: Elmo Krumm (FB) elmo@personaaltreening.ee +372 55612255

 

FitGames @ FACEBOOK (also in english)

 

Allpool ka mõned kokkuvõtted etappidest, mis kaamera ette eelmisest aastast jäid.

Eelmisel aastal oli etappe kokku 8.

Kirjuta meile

CrossFit Journal: The Performance-Based Lifestyle Resource

Kuubik Crossfit EST. 2018